Anasayfa / Dünya / Youtube’ta savaş çıktı!

Youtube’ta savaş çıktı!

Küresel görüntü paylaşım ağı YouTube’un Kaliforniya eyaletinin San Bruno kentindeki ana merkezinde silahlı bir olay yaşandığı bildirildi. 

39 yaşındaki saldırgan Nasim Aghdam ile ilgili de ilginç detaylar ortaya çıktı. Saldırganın babası, daha önce kızının şirketten nefret ettiğini polise bildirdiğini söyledi. Baba Aghdam, bir gün önce kayıp başvurusu yaptığı kızını saldırının gerçekleştiği sabah arabasında uyurken bulduğunu söyledi.

Kendi web sitesinde kendisini atlet, vegan ve sanatçı olarak tanımlayan saldırgan Aghdam’ın Youtube’a yönelik şikayetleri de dikkat çekiyor. Birçok Youtube kanalı bulunan Aghdam’ın yaptığı paylaşımlarda, şirkete yönelik eleştiriler yönelttiği görülüyor.

Aghdam’ın, “Ayrımcılığa uğruyorum ve Youtube’da filtreleniyorum. Ve ben tek değilim.” ifadelerini kullandığı, bir başka paylaşımında ise “Hedef alınan kullanıcıların videoları filtreleniyor, bu nedenle insanlar videoları zor görebiliyorlar. Youtube’da ve diğer video paylaşım sitelerinde eşit büyüme fırsatı yok. Onlar isterse büyüyebilirsiniz” diyor.

Google CEO’su Sundar Pichai yaptığı açıklamada, Youtube merkezinde yaşanan saldırıyı ‘korkunç bir şiddet olayı’ olarak tanımladı.

Bölgeden ABD televizyonlarına yansıyan görüntülere göre, binalardan çıkan yüzlerce çalışan, üstleri polis memurları tarafından arandıktan sonra güvenli bir bölgeye götürüldü.

YouTube’un sahibi olan Google’dan yapılan açıklamada, şirketlerin yetkililerle koordine halinde olduğu ve yaşanan olayla ilgili soruşturmanın sürdüğü kaydedildi.

İlginizi Çekebilir

Japon uzay aracı imkansızı başardı

Japon uzay aracı 280 milyon km uzaklıktaki asteroide ulaştı. Japonya’nın uzay aracı olan Hayabusa 2, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir