Anasayfa / Genel / Uyumlu Renkler

Uyumlu Renkler

Dekorasyonla ilgili en önemli şey şüphesiz ki renklerin birbiri ile uyumlu olmasıdır. Peki bu konuda hangi detaylara önem vermeliyiz?

Gerek ev, gerekse ofis gibi yaşam alanlarının kullanım amaçlarına uygun olarak, çeşitli kurallara göre düzenlenmesinin sözlük anlamı dekorasyondur. Yaşam alanlarının gerek uyum gerekse verimlilik açısından düzenlenmesinin bireyler için birçok avantajı bulunuyor. Ancak birçok konuda olduğu gibi başarılı bir dekorasyon yapmak için de uyulması gereken bazı kurallar var. Belirlenen kurallara uyulması durumda hem ev, hem de çalışma alanları için kullanım kolaylığı ve görsel olarak istenilen dekorasyon yapılabilir.

Dekorasyonun en önemli kurallarından birisi doğru eşyaların tercih edilmesidir. Dekorasyon yapılacak olan alanın büyüklüğüne göre uygun eşyaların tercih edilmesi gerekmektedir. Küçük alanlar için ise ebat olarak daha büyük olan geniş eşyalar tercih edilerek yaşam alanlarını kullanım olarak daha kullanışlı duruma getirmek mümkündür.

 

İlginizi Çekebilir

Erteleme alışkanlığından kurtulun

Hepimizin en büyük alışkanlıklarından biridir sürekli erteleme alışkanlığı. Peki bu erteleme olayından nasıl kurtulacağınızı biliyor …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir