Anasayfa / Teknoloji / Playstation 5 sırrı çözüldü!

Playstation 5 sırrı çözüldü!

Playstation 5 için yeni dedikodular internette dolanmaya başladı. İddialara göre cihaz kesin olarak 2018 yılında satışa sunulacak ve yine AMD’nin ekran kartlarından birine sahip olacak.

Cihazın bu yıl sonuna kadar piyasaya sürüleceği iddialarına kesinlikle katılmadığımızı belirtelim. Zira bu yıl Playsitation 4 için müthiş bir yıl olacak ve Sony’nin bunu gölgeleyecek herhangi bir performans sergileyen hamle yapacağını düşünmüyoruz.

Fakat cihazın yeniden AMD ekran kartı ile üretilecek olması bir hayli olası. Çünkü Playstation 4 ve 4 Pro modellerinde kullanılan ve RX 470 ile R9 380X arasında bir performans sergileyen karttan oldukça memnun durumda.

Bu yüzden bir sonraki cihazında AMD’nin Vega mimarisi ile grafik arabirimi sorunu çözeceğini düşünmek mümkün. Zaten bir anda NVIDIA markasına geçiş yapılması muhtemelen yapılan anlaşmalar gereği de gerçekleşmeyecek bir durum.

İlginizi Çekebilir

İnstagram gençleri sevindirecek

Sosyal medyada ücretsiz fotoğraf ve video paylaşma uygulaması instagram video kısıtlamaları özellikle gençlere cazip gelecek …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir