Anasayfa / Dünya / Mercedes ve BMW birleşiyor..

Mercedes ve BMW birleşiyor..

Son zamanlarda sürücüsüz aracının karıştığı ölümlü kaza ile şimşekleri yeniden üzerine çeken Uber’i, bu sefer de otomotiv sektörünün iki devinin yapacağı güçbirliği ile zor günler bekliyor

Almanya’nın iki büyük lüks araç üreticisi Daimler ve BMW, araç kiralama, araç paylaşım, park ve şarj hizmetlerini kapsayan mobilite hizmetlerini birleştirme kararı aldılar.

Bünyesinde Mercedes’i bulunduran Daimler ve BMW kuracakları ortaklıkta yüzde 50-50 paya sahip olacaklar. İki şirket, ana faaliyet alanlarında ise rekabet etmeyi sürdürecekler.

Küresel otomotiv sektörünün iki önemli markası Mercedes ve BMV araç paylaşım servislerini birleştirme kararı aldı.

İki şirketin ortak açıklamasında Mercedes’in araç paylaşım servisi veren Car2Go ve BMW’nin Drivenow birimlerinin birleştirileceği belirtildi. İki şirket de yılın tamamına ait kar beklentilerini yukarı güncellerken, 2018 yılında ortak şirketin kurulması durumunda gelirlerin de nispeten artacağını belirtti.

Mercedes’in Car2Go servisi Smart ve Mercedes’in daha küçük modellerinin kısa vadeli kiralanması söz konusuyken, BMW’nin servisinde Mini’ler BMW’nin kompakt modelleri ve elektrikli i3 modelleri yer alıyor.

Daimler ve BMW daha önce de HERE dijital haritalandırma konsorsiyumunda ortak yatırımcılar olarak yer almışlardı. Bu konsorsiyum içerisinde Volkswagen, Audi, Intel, Bosch ve Continental gibi şirketler de yer alıyor.

İlginizi Çekebilir

Heathrow Havalimanı için onay çıktı

İngiltere’de Heathrow Havalimanı’na üçüncü pistin inşa edilmesi ve havalimanının genişlemesi konusunda yapılan başvuru için Avam …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir