Anasayfa / Magazin / Küçük evlere mimari tüyolar…

Küçük evlere mimari tüyolar…

Küçük evler ve küçük oturma odalarına çarpıcı dekorasyonlar yapmak için tasarım, düzen ve depolama fikirleri düşündüğünüzde bazen aklınıza ilginç fikirler gelmez, biz sizler için düşündük…

İlk olarak kullanılmayan bir köşeyi açmak için başka bir kapıyı yeniden açmanızı öneriyoruz. Gerekirse TV kablolarını taşıyınız. Bir duvarı serbest bırakmak ve mobilya değişikliğine izin vermek o odaya çok büyük rahatlık verir.

Odaya modern bir görünüm vermek için her şeyi bir sürü ayrı parça yerine tek bir yerde tutarak depolama modeli uygulayabilirsiniz. Kitaplar, süs eşyaları için raflar, DVD’ler için çekmeceler düşünülebilir. Mobilyalar size ve odaya uyacak şekilde tasarlanmalıdır. Alan varsa çalışma alanı bile oluşturulabilir.

Bir başka tüyo ise, zemini örten uzunlamasına döşeme yerine cam sehpa veya kanepeler ve görünür ayaklı sandalyeler ile yanılsamalar eklemek.

Bir kanepeye sığabilecek kadar büyük ekran bir televizyon alacak kadar yanılsama ise asla yaşamayın. 120cm den daha az yükseklikte olmalıdır. Pencereden veya ışıklardan ekrandan çok az yansıma olmalı.  Aydınlatma konusunda ise odanın ruh halini en iyi şekilde etkileyecek bir aydınlatma seçimi yapmalısınız.

İlginizi Çekebilir

Erteleme alışkanlığından kurtulun

Hepimizin en büyük alışkanlıklarından biridir sürekli erteleme alışkanlığı. Peki bu erteleme olayından nasıl kurtulacağınızı biliyor …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir