Anasayfa / Genel / Keiler insanları seviyor…

Keiler insanları seviyor…

Kediler üzerinde yapılan yeni bir araştırmaya göre kediler insanları düşünüldüğünden daha fazla seviyorlar.

Oregon State Üniversitesi araştırmacılarının yaptığı araştırma ünlü bir dergide yayınlandı. Araştırmada deneylerle kedilerin motivasyonunu daha iyi anlamak hedeflendi.

Kediler soğuk mesafeli davranmaları ile ünlüler ve bazı araştırmacılar onların sahiplerini yanında dolaşmaların kolay yemek yemek için olduğunu düşünüyor. Fakat yeni araştırmada araştırmacılar kedilerin bu düşüncenin aksine sahiplerinden gerçekten hoşlanabileceklerini keşfettiler. Kedilerin basitçe yanlış anlaşılabileceklerini ortaya koyan araştırma, kedilerin kompleks sosyobilişsel ve problem çözme kabiliyetlerine sahip olduklarını ortaya koydu. Öncesinde yaygın inanış, kedilerinn sosyal uyaranlara karşı daha az reaktif olduğunu bunun da kedilerin gerçekten uyaranlara karşı bilgi eksikliğinden kaynaklanabileceği düşünülmekteydi.

Araştırmacılar evde yaşayan kedilerde gözle görülür fark olduğunu en çok insanlarla sosyal etkileşimi tercih ettiklerini gösterdi.

İlginizi Çekebilir

Erteleme alışkanlığından kurtulun

Hepimizin en büyük alışkanlıklarından biridir sürekli erteleme alışkanlığı. Peki bu erteleme olayından nasıl kurtulacağınızı biliyor …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir