Anasayfa / Ekonomi / Dolar 4.15 seviyesinin üstünde

Dolar 4.15 seviyesinin üstünde

Dolar/TL S&P’nin not indirimi ile gelişmekte olan ülke para birimlerinden negatif ayrıştı, TL’nin dolar karşısındaki değer kaybı yüzde 1’e yaklaştı, kur 4.1674 ile 11 Nisan tarihinden beri en yüksek seviyeye ulaştı.

Dolar kuru yeni güne 4.10 seviyesinde başlarken, gün içerisinde en yüksek 4.1674 TL’yi gördü. Dolar kuru saat 14.19 itibarıyla 4.1600 seviyesinde bulunurken, Euro/TL 4.9922 seviyesinde hareket ediyor.

Merkez Bankası’nın (TCMB) faiz artışı ve enflasyon raporunda verdiği sadeleşmede nihai adımın yakın olduğu yönündeki açıklamalar ardından dolar/TL 4.04’ün altına gerilemişti.Sadece, dış piyasada risk algısının zayıflamasıyla toparlanmaya çalışan bir dolar var eğer bugün Fed pozitif açıklamalarla karşımıza çıkarsa bu durum doların daha da pozitif hareket etmesini destekleyebilir. Tabii, dolar güçlendikçe gelişmekte olan ülke piyasalarına baskı kuracağı gibi TL’nin de bu durumdan rahatsız olabileceğini unutmamakta fayda var. Kısacası, dolar/TL kuru açısından yine hareketli günler bizi bekliyor.

İlginizi Çekebilir

Seçimden sonra döviz ne olacak?

TC deki ve KKTC’deki seçimlerden sonra Türk Lirası’da olumlu değişiklik oldu. Geçtiğimiz haftayı 4,57’den tamamlayan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir