Anasayfa / Teknoloji / Çocuklara WhatsApp yasağı

Çocuklara WhatsApp yasağı

Mesajlaşma uygulaması WhatsApp 16 yaşından küçüklere yasaklanacak.

Dünya çapında yaygın kullanılan mesajlaşma uygulaması WhatsApp, Avrupa Birliği (AB) ülkelerinde 16 yaşından küçük çocuklara yasaklanacak.

Şu anda WhatsApp’ın AB ülkelerindeki kullanım yaşı 13, ancak şirket AB’nin yeni veri mahremiyeti kurallarını gelecek ay uygulamaya koymasından önce kendi kullanım koşullarını değiştirdi.

Facebook’un sahibi olduğu uygulama, önümüzdeki birkaç hafta içinde yeni kullanım koşullarını onaylamasını istediğinde, kullanıcılardan 16 yaşından büyük olduklarını doğrulamalarını talep edecek. Yeni yaş sınırının nasıl mecbur tutulacağı konusunda ise bir açıklama yapılmadı.

Yeni kurallarda çocukların kişisel verilerinin pazarlama ya da kullanıcı hesabı açmak için toplanmasını önlemeye yönelik düzenlemeler de var.

Geçmişte veri paylaşımı uygulamaları nedeniyle soruşturulan WhatsApp’ın bu kararın AB’deki “üst düzey yeni şeffaflık standartlarına” ulaşmalarına yardımcı olacağı kaydedildi. Ancak uygulama, dünyanın geri kalanındaki yaş sınırını 13 olarak tutmayı planlıyor.

Snapchat, Instagram, Pinterest, Twitter. Musical.ly ve Reddit gibi çoğu sosyal medya uygulaması 13 yaş ve altına yasak.

İlginizi Çekebilir

İnstagram gençleri sevindirecek

Sosyal medyada ücretsiz fotoğraf ve video paylaşma uygulaması instagram video kısıtlamaları özellikle gençlere cazip gelecek …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir