Anasayfa / Dünya / Beyaz Saray Macron’u yalanladı

Beyaz Saray Macron’u yalanladı

Amerika Birleşik Devletleri ve İngiltere birlikte Suriye Rejimine ait bazı resisleri hedef alan askeri operasyonun başarıya ulaştığını söyleyen Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’dan değişik bir Türkiye yorumu geldi.

Fransa’da medya kanalları yoluyla açıklama yapan Macron, Ruslar karşısında yeniden kredibilite elde ettiklerini belirterek, operasyonun Türkler ve Rusları ayırmayı sağladığını söyledi. Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel MAcron’un “ABD Başkanı Donald Trump’ı, Suriye’de kalması gerektiği konusunda ikna ettik” sözlerinin ardından ise Beyaz Saray’dan açıklama yapıldı.

Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump’ın Suriye tarafındaki Amerikan askerlerini evlerine geri döndürmeye dair kararlı ıoluşu belirtilirken, Beyaz Saray Sözcüsü Sarah Sanders; “ABD’nin Suriye’deki misyonu değişmedi, Trump, ABD kuvvetlerinin olabilen en kısa sürede eve dönmelerini istediği konusunda çok açık konuştu” dedi.

İlginizi Çekebilir

Heathrow Havalimanı için onay çıktı

İngiltere’de Heathrow Havalimanı’na üçüncü pistin inşa edilmesi ve havalimanının genişlemesi konusunda yapılan başvuru için Avam …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir