Anasayfa / Güncel / Ankara Alarmda!

Ankara Alarmda!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ev sahipliği yapacağı “Suriye” konulu üçlü zirvede buluşacak Rusya Devlet Başkanı Vladamir Putin ile İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani’nin güvenliğini 4 bin polis sağlayacak.

Rusya Devlet Başkanı Putin ve İran Cumhurbaşkanı Ruhani bugün Ankara’ya gitti. Her iki lider için Esenboğa Havalimanı’nda geniş güvenlik önlemleri alındı. Liderlerin güzergahlarında yaya polisler görev yapacak. Liderlerin Cumhurbaşkanlığı Külliyesi ve kalacakları otellere gidiş için kullanacakları kontrol edilerek araç ve yaya trafiğinden arındırılacak. Geçişler öncesinde üst geçitlerde yaya trafiği engellenecek.

Ankara’da iki gün sürecek temaslar sırasında Putin ve Ruhani’nin konaklayacakları otellerde de geniş güvenlik önlemleri alındı. Liderlerin kalacakları katlar tamamen kapatılırken, ziyaret süresince otel çevresi ile buralara açılan sokak ve caddelerde de önlemler sürecek. Çevre sokaklarda oluşturulacak uygulama noktalarında araç ve yayaların aramaları yapıldıktan sonra girişlerine izin verilecek.

İlginizi Çekebilir

25bin TL maaşla yüzlerce personel alınacak

Türk Hava Yolları İstanbul Yeni Havalimanı’na geçtiklerinde büyüme oranı ve kapasitede artış olacağını belirterek 1000 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir